Tradescantia mundula variegated

Inna nazwa: Tradescantia mundula 'Lisa',
Nazwy handlowe: Tradescantia fluminensis Tricolor, Tradescantia fluminensis Quadricolor, Tradescantia fluminensis 'Laekenensis Rainbow', Tradescantia zebrina 'Rainbow Hill', Tradescantia quadricolor ‘Rainbow Hill’, Tradescantia carnival i wiele innych

Jest to jedna z najbardziej popularnych odmian trzykrotek. Dostępna jest w wielu sklepach i kwiaciarniach. Po zakupie najlepiej ją przesadzić do przepuszczalnego podłoża albo uciąć gałązki i samemu ukorzenić.

Tradescantia mundula variegated nie regresuje na stałe, tzn. że nawet na całkowicie zielonych gałązkach może pojawić się wariegacja (chociaż jest to bardzo ciężkie do osiągnięcia). Aby była kolorowa trzeba zapewnić jej sporo słońca oraz ucinać gałązki, które zielenieją. Należy również pamiętać, że ucięte gałązki „bez zielonego” nie przeżyją.

Producenci sprzedają tą odmianę jako Quadricolor albo fluminensis Quadricolor, co jest bzdurą, bo jedyna Quadricolor jaka aktualnie istnieje, to Tradescantia zebrina 'Quadricolor'. Więcej o nazwach handlowych znajdziecie <<tutaj>>.