Strona o trzykrotkach!

Witajcie na stronie poświęconej trzykrotkom i innym roślinom z rodziny Commelinaceae. To nie jest finalna wersja strony. Przez długi czas będą pojawiać się aktualizacje i poprawki ewentualnych błędów, ponieważ cały czas dowiadujemy się czegoś nowego o trzykrotkach oraz poznajemy nowe odmiany. Planuję również w przyszłości dodać opisy poszczególnych odmian.

Strona ta powstała głównie z myślą o osobach, które zaczynają przygodę z trzykrotkami, ale nie tylko. Jeszcze niedawno sama nie potrafiłam nazwać swoich pierwszych trzykrotek. Kwiaciarnie internetowe podawały różne nazwy i nie wiedziałam, która jest prawidłowa. Po jakimś czasie dołączyłam do grup na Facebooku dotyczących trzykrotek. Uczyłam się przeglądając zdjęcia innych, bardziej doświadczonych osób, aż w końcu sama potrafiłam rozpoznawać najbardziej charakterystyczne odmiany. Wtedy też w kwiaciarniach zaczęła pojawiać się nowość Tradescantia fluminensis Quadricolor, czyli jak wiecie albo jeszcze nie, zwykła Tradescantia mundula variegated sprzedawana pod inną nazwą (więcej informacji na temat nazw handlowych możecie znaleźć <<tutaj>>). Pojawiało się dużo postów z pytaniem czy ich trzykrotka to prawdziwa 'Quadricolor' i czy jest dostępny jakiś spis odmian. I tak narodził się pomysł tej strony.

Nie ma jednego pewnego źródła wiedzy o trzykrotkach. Jest wiele stron, które podają nieprawdziwe informacje (sama się na tym złapałam). Wiele rzeczy nie jest pewnych i dopiero z czasem okazuje się, że prawda jest zupełnie inna. Dlatego mogą pojawić się błędy (których oczywiście staram się uniknąć).

Jeśli macie jakieś rady albo sugestie to zapraszam do kontaktu na maila albo formularz kontaktowy (zakładka "Kontakt" po prawej stronie).